O nás

Cílem  této stránky je poskytnutí informací  neodkladné pomoci lidem, kteří se z jakýchkoli důvodů ocitli v tíživé životní situaci.

Je určena také těm, kteří museli opustit svoje domovy a zůstali bez finančních prostředků na ulici. Naleznete u nás kontakty na humanitární organizace ve svém blízkém okolí, které vám poskytnou základní stravu, hygienu a přístřeší.

Rádi si přečteme vaše příběhy, které mohou pomoci jiným vyhnout se životním chybám a omylům.

Seznámíme se s vašimi návrhy na řešení problémů, které tíží vás i naši společnost. K tomuto účelu jsme zřídili diskusní fórum a několik e-mailových adres:

dotazy@protichudobe.cz … je určena k pokládání dotazů, na které jste nenašli odpověď na těchto stránkách

info@protichudobe.cz … chcete se s námi podělit o vaše zkušenosti?

Za projektem je vedení společnosti PPPartners, které nás vybavilo technikou, prostory, časem a dalo mně a mojí kolegyni, Hance Hurtíkové, volnou ruku k vytvoření stránek, které by mohly pomoci lidem v tíživých životních situacích najít pomoc, moci se svěřit se svými problémy a třeba najít  řešení. Žil jsem na ulici a tak vím o čem to je. O tom, jak jsem se dostal k práci v PPPartners se můžete dočíst na Fb: Nejlépe se odráží ode dna. Je to vysvětleno v prvním příspěvku. V současné době spolupracuji s agenturou pro sociální začleňování při Úřadu vlády ČR. Měl jsem tam příspěvek na workshopu na téma Dluhy a jak z nich ven. Snad se dostanu i k připomínkování připravovaných zákonů, které by měly pomoci lidem postiženým chudobou. Přeji Vám příjemný a šťastný život. Zdeněk Straka